Sorularınız

Babam Tesettürsüz Fotoğraflarımı Eve Asıyor Ne Yapmalıyım?

Selamun Aleyküm hocam. Hocam babam evin tüm odalarında aile fotoğrafları doldurdu. Ben bunları kaldırmasını söylüyorum açıklıyorum beni dinlemiyor ne yapacağımı şaşırdım. Ev sergi gibi her yerde fotoğraf benim tesettürsüz resmimi bile duvara asıyor ben bunları kaldırınca bana kızıyor ne yapacağımı bilemiyorum.

Babam çok sinirli birisi en ufak şeyde parlıyor ben sabrediyorum ama böyle olmaz. Hocam ben namazımı kılıyorum eve rahmet melekleri girmez namazım mekruh olacak eve gelen misafir benim tesettürsüz fotoğraflarım Allah korusun hocam babam öğütlerimi uyarılarımı dinlemiyor şaşırdım kaldım artık.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, biz böyle durumlarda hayretler içerisinde kalıyoruz. Babaların böyle yapması daha büyük bir sıkıntı oluyor. Zira ne diyeceğimizi şaşırıyoruz. Siz babanızla tartışmamalısınız. İllaki duvarlara resim asacağım diyorsa karışmamalısınız. Ancak namazlarınızı kılınca önünüzde resim olmamalıdır buna dikkat etmelisiniz. Bu konuda ki asıl sorun ise sizin tesettürsüz resimlerinizi asmasıdır. Eğer resimlerde küçük yaşta iseniz sorun olmayacaktır. Bu konudan da bir ders çıkararak tesettürsüz resim çekilmemelisiniz.

Eğer astığı resimler yeni ise babanızla bu konuyu tartışmak yerine İslam dini hassasiyetlerini taşıyan bir aile büyüğünüzden yardım isteyiniz. Yardım istediğiniz kişide bir bayan olmalıdır. Bu anneniz veya halanız olabilir. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu