Sorularınız

Babam Bize Bakmıyor Bütün Parasını Amcamlara Veriyor

Sevgili hocam babam amcamla ortak eve bir kuruş para koymuyor ama amcam gile her gün 20-30 koyuyor harbi bu çok koyuyor bana da anneme de ne yapmalıyım hocam. Babama çok gıcık oluyorum bu zamanlarda amcamın oğluna şu yoklukta düğün yapacak. Erkek adam kendi düğününde bir çiçek bile yaptıramaz mı? Sözde 3 milyar maaş alıyor kendi ev kiralarını dahi ödeyemiyor harbi çok sinirliyim. 16 yaşındayım okulu bırakıp çalışmayı düşünüyorum.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, durumunuz zor bir durum. Ancak babanızın neden böyle bir şey yaptığını anlayamadık. Mutlaka böyle yapmasının bilmediğiniz bir nedeni olmalıdır. Fakat belli ki bu konuda yapacağınız bir şey yok. Şunu bilmelisiniz ki babanızın böyle yapması için farklı bir neden olsa dahi size bahsettiğiniz gibi bakmaması İslam dininde caiz değildir. Zira bir baba ailesine bakmakla yükümlüdür.

Peki, bu durumda siz ne yapmalısınız. Sizin için zor olsa da veya boş zamanlarınızda çalışsanız da okulunuzu bırakmamalısınız. Tam aksine okulunuza daha çok önem vermelisiniz. Şunu unutmayın şimdi okulunuzu bırakarak çalışırsanız hayatınız boyunca zorluk çekersiniz. Ancak okulunuza önem vererek gerekirse bir yandan da çalışarak iyi bir okul bitirebilirseniz hayatınızı kurtarmış olursunuz. Böyle yaptığınız taktirde hem kendiniz için hemde anneniz için daha iyi imkanlara ulaşabilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu