AileSorularınız

Babam Beni Günahına Ortak Ediyor Ben Günaha Giriyor muyum?

Hayırlı ramazanlar hocam. Allah sizden razı olsun eksiklerimizi bilmediğimiz sorularımıza en güzel şekilde cevap veriyorsunuz sizin için de dua ediyorum. Rabbim bizlerin saliha salih mümin olmamızı ihlas sahibi takva sahibi kulu olmamızı nasip etsin inşallah hakkımızda her şeyin hayırlısı olsun. Hocam ben daha önceden babamın saçını siyaha boyadığını size söylemiştim. Babamla bu konuyu konuştum hala vazgeçmiyor hocam saçını siyaha boyuyor ve ben istemediğim halde ben boyuyorum inanın ne yapacağımı şaşırdım.

Ben de babamın günahına ortak oluyor muyum hocam içim hiç rahat değil. Rabbim bizlere hidayet versin bizleri ıslah etsin bilerek bilmeyerek işlediğimiz bütün günahlarımızıda bağışlasın hocam babam bu sene de oruç tutmuyor. Hocam babamın bu hali beni çok üzüyor inanın onun için dua ediyorum inşallah babam da düzelir. Hocam dualarım sizinle siz de bizler için dualar edin, Tekrardan sağ olun. Allah sizden ebeden razı olsun. İnşallah hayırlı günler dilerim selam ve duayla inşallah.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, öncelikle güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ediyoruz. Babanızın yaptıkları yanlış ve günahtır, zaten bunları daha önceki sorunuzda detaylı cevaplandırmıştık. Durum size gelince ise bu konuda tek yapacağınız samimiyetle babanız için dua etmek olacaktır. Bundan yılmamalı ve dua etmeye sabırla devam etmelisiniz. Siz babanıza karşı gelmeyin ve bir isteği var ise yapın. Bu istedikleri yanlış şeyler ise babanızın öfkesini hareketlendirmeyecek şekilde ince mesajlar verin. Yüce Mevla’mız yardımcısı olsun inşaallah, çok geç olmadan düştüğü hataların anlar ve tövbe edecektir. Siz ise bu yaptıklarınızdan mesul değilsiniz. Zira siz babanıza itaat ediyorsunuz ve bu yaptıklarından razı değilsiniz. Önemli olan budur. Yüce Mevla’mız yar ve yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu