Genel

Babaannem Öldü Mezarına Gidemiyorum, Rüyamda Görmüyorum

Size danışmak istiyorum babaanemi kaybettim geçen sene kasımda ve babaannemin bende Çok hakkı vardır. Beni babaannem büyüttü diye bilirim ve ben evimden ayrılmıştım ailemle sadece telefon la konuşuyordum görüşmüyordum. Şu dünyada babaannemin başına bir şey gelse dayanamam kafayı yerim ben diyen insan ölüm haberini alınca gittim ve onu cenaze arabası vefat ettiği hastaneden sevk başka hastanenin morguna etti sadece cenaze arabasını gördüm. Mezarına toprağa verilirken ne gittim ne cenaze aracı kapıya helallik için geldiğinde oldum öldüğünü kabullenmek istemedim. Sanki o evden çıkınca nasıl bıraktıysam öyle bileyim. Önümden morga giderken geçen cenaze aracı bile sanki o hastaneye sevk edildi orda devam edecek tedavisi. Babaannemi hiç rüyamda görmüyorum 1 kere sadece oda yüzünü görmedim ne yapmam lazım kendimi çok suçlu hissediyorum. Ama hala da mezarına bakamam dayanamam piskolejindeyim bana yardımcı olur musunuz fikrinize ihtiyacım var.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Öncelikle rüyanızda görmeniz şart değildir. Zira bu bir ölçü değildir. Yapmanız gereken mezarını ziyaret etmek bildiğiniz duaları okuyarak ruhuna hediye etmek imkanız nisbetinde onun hayrına sadaka vermektir.

İlk günkü haliniz anlaşılabilinir. Ancak belli bir zaman geçtikten sonra gidemiyorum veya psikolojim bozuluyor demek doğru değildir. Bununla yüzleşmelisiniz. O bana ne şartlarda baktı büyüttü ben onun mezarını nasıl ziyaret etmem onun için nasıl duacı olmam demelisiniz. Bunu büyüten o güzel insan çok görmelisiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu