AbdestSorularınız

Ayağım Alçı Eşimle İlişkiye Girebilir miyim?

Ayağımda alçı var eşimle ilişkiye girebilir miyim? Sonrasında abdest alabilir miyim?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, İslam dini gerçekten kolaylık dinidir. Yüce Mevla’mız biz kullarını helal yoldan ayrılmadıkça hiç bir şeyde güç durumda bırakmamaktadır. Öncelikle geçmiş olsun ve Yüce Mevla’mız şifa nasip etsin. Ayağınız veya vücudunuzun herhangi bir yerinin alçılı olması gusül abdestini almanıza veya eşinizle ilişkiye girmenize mani değildir. Ancak bunun için dikkat etmeniz gereken konular vardır. Gusül abdesti alırken eşinizde size yardım edebilir. Bu konuda namaz abdesti veya gusül abdesti için aynı kurallar geçerlidir.

Gusül alırken veya namaz abdesti alırken alçılı bölümü sudan uzak tutmalısınız. Bu bir poşet türü bir örtünün yardımıyla veya alçılı bölümü sudan uzak tutmak yardımıyla yapabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece vücudunuzda kuru yer kalmayıncaya kadar yıkadıktan ve necasetten arındıktan sonra nemli elinizle alçılı bölümü elinizi sürtmek suretiyle mesh etmenizdir. Sitemizde yer alan ve gusül abdesti ile alakalı olan Gusül (Boy) Abdesti Nasıl Alınır? başlıklı konudan da istifade edebilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu