Sorularınız

Aşk Belasına Tutulan Öldüğünde Şehit midir?

Hocam ben bir kızı seviyorum 8 yıldır , ama bir türlü unutamıyorum . Platonik seviyorum hocam kız akraba olduğumuz için istemiyor . Ama halime de üzülüyor, ben bu aşkı sürdürdüğüm derece öldüğümde şehit olarak mı giderim . Lütfen hocam bana yardımcı olur musunuz? Allah razı olsun sizden.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, bir kimsenin aşk ile şehit olabilmesi için Mevla aşkı ile yaşaması ve bu aşk ile ölmesi gerekmektedir. Bir kula verilen aşk insanı şehit etmeyecektir. Zira bu yerinde olmaya bir şeydir. Tabi ki sevmek, aşık olmak insani bir şeydir. Ancak insan aklını kullanmalıdır ve her duygusunun peşinde bir ömür sürdürerek bu duygu ile ölmemelidir. Bu ölümün sonucunda ise şehitlik beklememelidir. Bu duygu aşk gibi kutsal bir duygu olsa da sonucu değiştirmeyecektir. Zira gerçek aşk yaradana duyulan aştır ve hiç bir aşk bunun önüne geçmemelidir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu