Genel

Arkadaşım Peygamberlere ve Evliyalara Küfretmiş Ne Yapmalı?

Hocam çok özür dileyerek yazıyorum bir arkadaş Peygamber Efendimize onun soyuna Allah’a Evliyalara binlerce kez küfretmiş. Şimdi çok pişman çok kötü durumda tövbe etse affedilir mi? Bu durumda ne yapması lazım resmen azaplar içinde çok ağlıyor çok pişmanım diye kurtuluş yolu yok mudur? Ebedi cehennemliğim diyor.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Tabi ki bu büyük bir günahtır. Ancak tövbeden ve af edilmekten ümidi kesmek çok daha büyük bir günahtır. Öncelikle samimiyet ile tövbe etmelidir.

Bununla birlikte bu konu arkadaşınızın aklına geldiğinde 1 Fatiha ve 3 ihlas suresini okuyarak Ya Rabbi ben bir cahillik ettim. Okumuş olduğum surelerden hasıl olan sevabı Peygamberlerin ve salih kullarının ruhuna hediye ediyorum. Sen bunu af olmama vesile et şeklinde dua etmesinin çok faydası olacaktır. Bununla birlikte bu konudan dolayı arkadaşınız asla ibadetlerini terk etmemelidir. Bir Müslümanın samimiyeti her kapının anahtarıdır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu