Namaz

Ara Sıra Kılmadığım Kaza Namazlarım Var Ne Yapmalıyım?

Ara Sıra Kılmadığım Kaza Namazlarım Var Ne Yapmalıyım?47 yaşındayım 1967 doğumluyum bundan önceki yıllarda ara sıra surelerle namazlarımı kıldım ama sanırım çok fazla değildir. Şuan namazlarımı tamamlamak istiyorum çok fazla hatırlamıyorum ama buyuk ihtimalle sanırım herhalde toplamda ya bir yada bir iki yıllık bir namaz kılmışlığım vardır benim ne kadar kaza namazı kılmam lazım yardımcı olur musunuz?

Ara sıra kılmadığım kaza namazlarım var ne yapmalıyım? sorusunun cevabı: Değerli ziyaretçimiz, sizinde bildiğiniz üzere bir Müslümanın namazını kazaya bırakması çok yanlış bir durumdur. Fakat belli ki siz bu yanlışın farkına varmışsınız ve telafisi için elinizden geleni yapmaya hazırsınız. Bu durumda yapmanız gereken genel bir hesaptır. Sorunuz da belirtiğiniz gibi, örneğin hesabınızı yaptınız ve bir buçuk veya iki yıllık kaza namazınız olduğuna kanaat getirdiniz. Bu durumda yapmanız gereken en büyük rakamı kale alarak kaza namazlarınızı kılmaktır. Yani vermiş olduğumuz örnekten yola çıkacak olur isek iki yıllık kaza namazını kılmalısınız. Kaza namazının kılınışı hakkında Kaza Namazı Nasıl Kılınır? başlıklı konuyu ziyaret edebilirsiniz. Yüce Mevla’mız kılmış olduğunuz ve kılacağınız bütün namazlarınızı kabul eylesin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu