RüyaSorularınız

Annemin Yıllarca Gizlediği Rüya

Merhaba hocam 24 yaşındayım annemin ben daha doğmadan önce benimle ilgili gördüğü bir rüyanın etkisinde kaldığını ve bu rüyayı bilen bir kaç kişinin olduğunu öğrendiğimde 15 16 yaşlarındaydım o yaşımdan bu yaşıma kadar aklıma geldikçe sordum annem ısrarla söylemedi. Bende bu rüyayı bir şekilde öğrendim ve çok fazla aklıma geliyor, korkuyorum. Rüyada yaşlı bir adam anneme 28 yaşında intihar edeceğimi söylemiş. Bu rüya gerçek olur mu ? Çok korkuyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, konuyu küçümsediğimizi düşünmeyin fakat annenizin gizlediği rüya soru başlığını görünce gerçekten şaşırdık. Rüya yorumu gerçekten büyük bir ilim işidir ve biz bu işte ehil değiliz. Fakat bilinen bir gerçek var ki İslam alimleri derler ki rüya ile amel olmaz. Bu nedenle sizin annenizin görmüş olduğu rüya ile intihar edeceğinizi düşünmeniz çok yanlıştır. Bununla birlikte rüya asıl göreni bağlamaktadır. Yani bu rüya sizin değil annenizindir. Annenizi bu rüyayı görmesinin pek çok hikmeti olabilir. Dolayısı ile görülen bu rüyadan böyle bir sonuç çıkarmak çok yanlış olacaktır. Bununla birlikte rüyalar hayra yorulmalıdır. Annenizini görmüş olduğu bu rüya sizin uzun bir ömür yaşayacağınıza da bir işaret olabilir. Bunları gerçek manada ancak Mevla’mız bilebilir.

Özetle, gönlünüzü rahat tutmalı ibadetlerinizi yapmalı ve hayatınıza devam etmelisiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu