Sorularınız

Annem Sinirlenince Bana Beddua Ediyor

Annem bana kızdığında “inşallah evlenince kocan burnundan getirir” diye beddualar ediyor. Bunlar başıma gelmesin diye evlenmeyi istemiyorum, bu durumda ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim?

Değerli ziyaretçimiz, Öncelikle azıcık Anne babanın haklarından bahsedelim. Annenize karşı kusurlu olmamaya gayret gösterin. Annenize karşı yumuşak hoşgörülü davranın Bir hatanız olur ise gerekiyorsa eline ayağına kapanın ve af dileyin anneniz ne söylerse söylesin siz ona karşı iyi olun.

Yüce Allah’ın rızası, ana-babanın rızasında, gadabı da, ana-babanın gadabındadır.) (Tirmizi)

Eğer ki gerçekten Siz kusursuz iseniz hatanız yok ise o öyle beddualar ederse çekinmenize korkmanıza gerek yoktur.

Hz. Peygamber’in şu duâsı bir mü’min için ne büyük bir müjdedir:

“Ana-babasına iyilik edene ne mutlu! Allah Teâlâ onun ömrünü ziyâdeleştirsin!” (Heysemî, VIII, 137)

Anne babaya hizmet etmek, onlara güzel söz söyleyip ikramda bulunmak, bilhassa yaşlandıkları zaman evlâtların en büyük vefâ borcudur. Yüce Rabbimiz, onlara karşı en ufak bir memnûniyetsizlik göstermeye bile müsâade etmemiştir.

Gelelim evlilik konusuna Öyle veya böyle iyi bir evlilik yapmaya gayret et. Evet, annen senin üstünde bir güç ama her şeyin üstünde Rabbimizin iradesi var, rahmeti var bunu unutmayalım.

İyi olmaya bak Annene iyi davran Bedduaları toplama, duaları toplamaya bak Allah yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu