Sorularınız

Anne ve Babam Kapanmama İzin Vermiyor Onları Dinlemek Zorunda mıyım?

Ben lise 3’e gidiyorum Anne ve babama seneye kapanmak istediğimi söyledim hayır dediler onları bu konuda dinlemek zorunda mıyım kapanmazsam da ahirette yanacak olan benim bunu da söylüyorum ama yine de hayır diyorlar ne yapmalıyım?

cevapDeğerli ziyaretçimiz, İslam dininde anne ve babaya saygı çok önemlidir ve onların bizim üzerimizde sayısız hakkın vardır. Fakat bizi yoktan var eden yüce Mevla’mızın bizim üzerimizde ki hakkı, anne ve babamızın hakkından önce gelmektedir. Dolayısı ile İslam dininin temel bir gerekliliği için anne ve babanızı dinen dinlemek zorunda değilsiniz. Zira yarın ahirette annem ve babam yüzünden kapanamadım, tesettürüme dikkat edemedim demek yersiz bir söylem olacaktır. Özetle inancınız hakkında kararları kendiniz vermelisiniz. Bununla birlikte anne ve babanızı karşınıza almanıza da gerek yoktur. Kararlılığınızı gerçekten gösterebilirseniz onlarda sizin inancınıza saygı göstereceklerdir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu