GenelSorularınız

Allah’ım Bana Bir Evlat Ver İyi Bir Kul Olmazsam Geri Al Dedim Çok Pişmanın Ne Yapmalıyım?

Hocam hayırlı akşamlar ben size şu soruyu soruyorum ben Rabbimden çocuk istedim ve dua ederken dedim ki Allah’ım bana bir evlat ver eğer istediğin gibi bir kul olmazsam geri al dedim cahilce bir dua etmişim. Hocam çok pişmanım resmen evladıma beddua etmiş oluyorum. Hocam şimdi bir oğlum birde kızı var ister istemez günah işliyorum her kul gibi hocam bu duayı nasıl tövbe etmeliyim? Bu duadan dolayı evladım zarar görür mü lütfen bana yardım edin hocam şimdiden teşekkür ederim.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, biz kullar bazen gerçekten çok yanlış şekillerde dua edebiliyoruz. Kendimize iyilik isterken aslında ne istediğimizin farkında olamayabiliyoruz. Ancak belli ki siz bu konuyu birebir yaşayarak daha iyi anlamış durumdasınız.

Şükürler olsun ki bizim Mevla’mız büyük rahmet sahibidir ve kullarını affedicidir. Bu nedenle gönlünüz rahat olsun. Aklıselim bir Müslüman olarak günahlardan kaçının. Yüce Mevla’mızın size ikram ettiği 2 evladınızı İslam dininin ahlakı üzerine yetiştirmek için gayret edin. Bununla birlikte özellikle namazlarınızdan sonra yaptığınız dualarda ” Ya Rabbi ben cahilim sen ise El Alim olansın. Sen affetmeyi seversin. Geçmişte yapmış olduğum bu duadan dolayı beni affet ve bana doğru şekilde dualar edebilmeyi nasip eyle” şeklinde dua edin. Şüphesiz Yüce Mevla’mız her kuluna rahmet ettiği gibi size de rahmet edecektir ve bu duanızdan dolayı sizi sorumlu tutmayacaktır. Yüce Mevla’mız ailenizden huzuru eksik etmesin ve çocuklarınıza iman dolu hayırlı bir ömür nasip eylesin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Hocam nişanlım memur olunca değişti memur oldum diye beni terk etti ortada bıraktı gitti gururumla duygularımla namusumla Şerefimle oynadı herkese rezil etti beni ailemi üzdü bu yaptıkları günah mı? Benim yaşadıklarım sevap mı?

    1. Tabi ki bu büyük bir vebaldir. Siz ise bu duruma sevinmelisiniz ol yakınken gerçek yüzünü görmüşsünüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu