Sorularınız

Aleviler Cennete Gidemez mi?

Benim ailem Alevi. Ben Allah’ın varlığına ve birliğine,ahiret gününe ve bütün peygamberlere inanıyorum. Çok düzenli değil maalesef ama namaz da kılıyorum.

Bizim ailede ibadet eden çok kişi var. Ama bazı arkadaşlarım arasında ve internette bazı forum sitelerinde Alevilerin cennete gidemeyeceğini söyleyenler var. Lütfen bu konuda aydınlatın bizi. Sağ olun şimdiden.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Allah’ın (c.c) birliğine inanan, ahiret gününe iman eden ve Peygamberlere inanarak Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (s.a.v) son peygamber olduğuna inanan her Müslüman cennete gidecektir. Bir kimsenin sen Hanefi’sin veya sen Şafi’sin veya sen Alevi’sin cennete gidemezsin demesi çok yanlış olacaktır. Bununla birlikte böyle bir iddiada bulunmak kişinin vebale ve günaha girmesine sebep olacaktır. Siz ibadetlerinize devam ediniz ve ibadetlerinizi vaktinde, düzenli bir şekilde yerine getiriniz. Ancak unutmayın ki ibadetlerinizi doğru bir şekilde yapabilmeniz için Dört ameli mezhepten birine tabi olmalısınız.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu