Namaz

Akşam Namazına Nasıl Niyet Edilir?

Her Müslümanın her gün kılmakta olduğu akşam namazına nasıl niyet edilir konusu kısaca şöyledir.

Cevap:Namaz kılmak için yapmamız gereken her şeyi yaptıktan sonra, yani örneğin abdest alıp, seccademizi kıbleye doğru serip namaza hazır olduktan sonra şöyle söylenir

“Niyet ettim Allah rızası için bu günkü akşam namazının üç rekat farzını kılmaya”sonra Allah u Ekber denerek tekbir getirilir. Bunun yanı sıra sadece “Niyet ettim akşam namazının farzını kılmaya”da denebilir.Lakin en güzeli ilk verdiğimiz örnektir.

Sonra ise beş rekat olan akşam namazının iki rekat sünneti kılınır ki onun içinde şöyle denir.“Niyet ettim Allah rızası için bu günkü akşam namazının iki rekat sünnetin kılmaya”namazı bitirdikten sonrada tesbihler çekilir ve dualar edilir. Akşam Namazı Kaç Rekattır,Nasıl Kılınır?

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Sitemizde kendini kanıtlamış yazarlarda mevcuttur. Sizde bu yazarlar arasına girmek isterseniz bize ulaşın.
Soru Sorun Cevaplayalım.

2 Yorum

  1. Onun için bence sadece skşam namazının farzını yada sünnetini kılmaya demek daha doğru olur çünkü 2 rekat yada3 rekat kılarken ölebiliriz bence 2. Niyet daha doğru yanlış mı biliyorum

  2. Ama ya o akşam namazının üç rekatlık farzını kılarken iken ölsek allah korusun o zaman ne olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu