Sorularınız

Aklımdaki Dünya İle İlgili Sorular Yüzünden Delireceğim Diye Korkuyorum

Hocam Allah rızası için yardımcı olun 1 aydan beri hayatım zindan oldu psikologlardan çıkamıyorum hafızamı kaybeder gibi oluyorum dünyayla alakalı sorular aklıma geliyor nasıl olduk bu dünya nasıl en derine gidiyorum çıkamıyorum işin içinden kafayı yemek üzereyim 7 aylık bebeğim var çok korkuyorum.

Değerli ziyaretçimiz, Bu tür durumlar bir çok Müslümanın başına gelebilmektedir. Bu tür konular da Önemli olan kişinin inancını sağlam tutmasıdır. Bu ise akıl ile hareket etmekle mümkün değildir. Dolayısıyla size oyun oynayan aklınız sizi bunaltmakta huzurunuzu bozmaktadır. Bu nedenle siz kendinize şunu demelisiniz. Ben aklım ile bir şeyi anlayacak durumda değilim, kainatta var olan şeyleri benim anlamam mümkün değildir. Çünkü kainatı yaratan yüce Mevlam dır.

Yüce Mevlam’ın ilmi i,se sonsuzdur ve benim aciz Aklımın Yüce Mevlan’ın yaratmış olduğu şeyleri anlaması mümkün değildir. O halde ben düşüncelerimi bir kenara koyarak Yüce Mevlam’mı bana bildirdiklerine iman etmeli ve gerisinin boş bir vesvese den başka bir şey olmadığını kabul etmeliyim demelisiniz. Bunu yaptığınız takdirde sorunlarınızın pek çoğu giderek azalacak ve İnşallah bitecektir.  Bu düşünceye varmanız ve bu gerçek düşünceyi  kabullenmeniz sizin için çok önemli.

Bir yandan bu düşünceyi benimsemek için gayret etmelisiniz ve bununla birlikte abdestsiz gezmemeye abdestsiz uyumama ya önemli dikkat etmelisiniz. Gün içinde aklınıza geldiğince  Ayetel Kürsi yi Okumanızı tavsiye ediyoruz. Yüce Mevlamız yardımcınız olsun, içerisinde bulunduğumuz bu dar sıkıntılı düşüncelerden sizi kurtarsın İnşallah.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Gmailde önemli diye bi kısım var atılan iletilerin önemli olduğunu gösteriyor ben bazı şeylerin küfür olup olmadıgnı sorsam haram oldugu kesin şeylerin ve bu haramları işlemek için sorsam önemli kısmını işaretlesem yani sordugum soruda şu şu şu lküfür müdür yazıyorsa küfür deil cevabını alınca o haram olan şeyleri yapıyprsam haramları yapmak için soru sorsam önemli kısmını işaretlemem küfür olurmu?vesvesemi?veya dini sorulari onemli fiyr isaretlemessem onem vermemis mi olurum?

  2. Hocam herkes nişanlısıyla geziyo konuşuyo güzel geçiyo ama benim nişanlılık çok kötü geçiyor nişanlım bunalıma girdim diye aramıyor sormuyor konuşmuyor düğünden konuşmuyor ben bekliyorum sabrediyorum dua ediyorum neden ben böyle kötü günler geçiriyorum bakıyorum nişanlı arkadaşlarım çok mutlu ama benimki bu kadar kötü geçiyor ne yapayım bilmiyorum sadece dua edip düzelmesini mi beklemeliyim yada ben ne yapmalıyım neden ben bunları yaşıyorum herkesinki güzel giderken niye benimki kötü?

    1. Öncelikle Sorunun ne olduğunu anlamaya çalışmalısınız Bununla birlikte başkalarının yaşamlarına özenmenin onda var bende neden yok düşüncesinde olmanız bize huzursuzluktan başka bir şey getirmeyecektir. Nişanlınızla konuşmalı ve sorunu çözmek için gayret etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu