Sorularınız

Aklıma Allah’la İlgili Sorular Geliyor Kurtulmak İstiyorum

Ben Allah inanıyorum ama bu günlerde inanmıyor muşum gibi sorular geliyor aklıma ve ben bundan kurtulmak istiyorum ne yapmalıyım ?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, İslam dininde soru sormak kadar doğal bir şey yoktur. Yüce yaratıcımız Allah (c.c) hakkında sorular aklıma geliyor demişsiniz, ancak bu sorulardan hiç birini bize ulaştırmamışsınız. Bazı sorular vardır ki cevaplanmalıdır. Zira cevaplanmaz ise sizi devamlı rahatsız edecektir. İslam dininde mantıklı her sorunun mantıklı bir cevabı vardır. Bu nedenle soru sormaktan korkmamalısınız. Ancak aklınıza takılan soruların çok saçma olduğunu ve sorulacak soru dahi olmadığını düşünüyorsanız . Bu durumda sitemizde yer alan Vesvese Nedir ? Bu Durumda Ne Yapılmalı? başlıklı konuyu ziyaret edebilirsiniz.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Merhaba hocam biz kendi malımızı kurban kesmeyi düşünüyoruz fakat hayvan boğuşma esnasında boynuzunun 4/1 bölümünü kırmış bu kurban olurmu

    1. Bu tür eksiklerde doğuştan olmadığı taktirde kusur olarak görülmektedir. Dolayısı ile böyle bir hayvanı Adak veya Kurban olarak kesmek caiz değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu