İslam Alimi

Ailem Namaz Kılmama İzin Vermiyor Ben Cennete Gitmek İstiyorum

Lütfen bu soruma cevap verin en büyük sorunum… 13 yaşındayım Aleviyim annem babam kısacası ailem kılmıyor. Ben kılmak istiyorum ama onlar izin vermiyor evet onlar fazlasıyla Allah’a inanıyor… ne yapabilirim? Allah’ıma her gün dua ediyorum bana yol göster diye? Elbette herkes gibi cennete gitmek istiyorum.

Ailem namaz kılmama izin vermiyor ben Cennete gitmek istiyorum sorusunun cevabı: Değerli ziyaretçimiz, bilindiği üzere namaz İslam dininin beş şartından biridir. Ahirette ilk sorulacak sorulardan biride namazdır. Bizim sizin ailenizin inancını sorgulamaya veya onlar hakkında bir şeyler yazmaya hakkımız yok.

Fakat şu bir gerçek ki inanç babadan oğula geçen bir şey değildir. Akıl sahibi insan akıl baliğ olduğu vakit inancına karar verir ve aile her ne kadar kendi inançlarını vermeye çalışsa da insan aslında kendi inancında yol alır. Eğer cennete gitmek istiyor iseniz sizinde belirtiğiniz gibi namazlarınızı kılmalısınız. Zira namaz kılmayan bir Müslümanın Cennete gitmesi mümkün değildir. Bu noktada sizin yapmanız gereken aileniz ile elinizden geldiğince ters düşmeden inancınızın gerekliliklerini yerine getirmenizdir. İslam dininde anne ve baba hakkının ne kadar büyük olduğu her Müslümanın malumudur. Fakat Yüce Mevla’mıza itaatsizlik konusunda anne ve babaya itaat caiz değildir. Anne ve babanızı düşman olarak değil sizin anladığınız hakikatlerin farkında olmayan kimseler olarak görmelisiniz. Hem kim bilir belkide sizin bu kararlı ve inançlı tavrınız bu gün size karşı gelen anne ve babanızında bu hakikati anlamalarına vesile olur ve onlarında namaz kıldığını görmek size nasip olur. Siz duayı ve inancınızı elinizden bırakmayın ve unutmayın ki alemlerin Rabbi her zaman her an sizinle beraberdir.

Bende Aleviyim Namazlarımı Kılıyorum

Öncelikle sayın hocamızdan ve bu sayfada emeği geçen herkesten Allah razı olsun, Bende buraya bazı sorular soracaktım ama yaklaşık iki haftadır soruları ve cevapları okuyorum bazı soru ve cevaplardan cevaplarımı alıyorum inşallah daha sonra soracaklarımı soracağım ama bu soru özellikle dikkatimi çekti çünkü bende aleviyim yaşım 38 kardeşime tavsiyem oku Kuran ı peygamber efendimizin hayatını ashabı ikram ı Hz. Ali ra i hepsinden bilgi edin ve onlara yumuşak bir dille anlatmaya çalış fazla zorlamadan ara ara ve o şekilde huzur bulduğunu anlatmaya çalış.

Yalnız bunları yaparken saygıda kusur etme bende bu zorluklarla karşılaştım ama Allah’ıma şükürler olsun şu an 5 vakit namazımı kılıyorum ve bütün ailemde biliyor. Gittiğim her akrabamın evinde de namaz saati geldiği zaman kalkıp büyüklerim den müsaade isteyip namazımı kılıyorum. Bazıları halen anlamasa da çoğu artık saygı gösteriyor. Benim için en önemlisi babamdı Allah ondan razı olsun ben yurt dışından izine gidince kıbleyi o bana söylüyor. Sen yolundan vazgeçme Allah yar ve yardımcın olsun inşallah bilerek veya bilmeyerek yanlışım varsa Allah’ım affetsin.

Katkıda bulunan: İsa Çetin


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. İsa cetin dedi ki:

    Yorumunuz faydalı görüldüğünden konu içerisine eklendi.

BİR YORUM YAZ