Aile

Aile, İlişki , Şiddet Hakkında Bir Soru

Merhaba Hocam, ben 20 yaşındayım ve Almanya’da yaşıyorum benim 4.5 senedir Türkiye’den sevdiğim biri var çok şükür iyi anlaşıyoruz birbirimizi seviyoruz ailesi de beni çok seviyor. bu durumu ailem biliyor fakat karşı çıkıyorlar bana şiddet uyguluyor hakaret ediyorlar görüşmemize engel olmak için telefonumu bile aldılar elimden. cok kez görüşmeye devam ettiğimizi öğrendiler her defasında da şiddet gösterip hakaret ettiler beni dövmelerine hakaret etmelerine katlanamıyorum ama rabbime sığınıyor dua ediyorum.

Ne dediysem ne yaptıysak kabul etmiyorlar nuh diyor peygamber demiyolar. bi türlü razı olmuyorlar bizde vazgeçmiyoruz. Evlenmek istediğim kişiye razı olmuyorlar Türkiye’den olduğu için.

Ben düzenli olarak olmasa da namazımı kılıyor kuranı kerimin türkçe mealini okuyorum orucumu da tutuyorum çok şükür ama bana bunları yapmamın sebebi sevdiğim ve ailesi olduğunu iddia ediyorlar bana hoca oldu gibi sözler söylediler. halbuki ben kendi rızam ile yapıyorum. böyle söylemelerine günah oluyor mu? anne babanin hakki cok ama bana böyle davranmalarina hakklari var mi?ailemin rizasi olmadan evlenebilirmiyim? lütfen sorularimi cevaplayin hocam simdiden tsk ederim yardimci olun lütfen,

Cevap: Çok değerli kardeşim şunu kesinlikle bil ki sen doğru bir insansın ve çok daha iyi olacaksın. anlaşıldığı üzere sevdiğin insanda samimi bir Müslüman ve senin ve sevdiğinin dini hassasiyetleri aileni rahatsız ediyor.onlar için çok dua etmelisin.anne ve babaya itaat şarttır fakat dini konular inancının gereğini yapmalısın ve taviz vermemelisin.mevla sana yardım edecektir.

Derdin dinini yaşamak olmalıdır. Eğer sevdiğin dini daha iyi yaşamna vesile olacak sa olabildiğine ailenle ters düşmeden yoluna devam etmelisin. Fakat bu dediklerimiz sevdiğinizin inançlı olmasından başka eksi yanları var ise aileni dinlemesin ve bu konuda çok hasas ve dikkatli olmalısın.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu