Aile

Ahlakı Düzgün Bir Erkekle Evlenmek İstemek Günah mıdır?

Bir erkeği görüp ahlakı açıdan beğenip onunla evlenmek istemek günah midir? Haramı istemiş hükmünde olur muyuz?

cevapDeğerli ziyaretçimiz, bir kadının islam ahlakına uygun bir erkeği görüp sevmesi ve onunla evlenmek istemesi günah değildir. Tam aksine bu hayırlı bir istektir. Dolayısı ile böyle bir kadın harama girmiş olmaz. Fakat islam dininde müslüman bir kadın iffetine sahip olmalı ve islam dininde olmayan münasebetlerde bulunmamalıdır. Buna dikkat edildiği taktirde söz konusu isteğin hiç bir mahsuru yoktur. Peygamber Efendimiz zamanında sahabeler ahlakı düzgün olan erkeklere kızlarını vermeyi dahi teklif etmişlerdir. Yüce Mevla’mız bu güzel isteğinizi boşa çıkarmaz inşaallah.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. cenabu hak isteyene istediğini veriyor.ben haberi olmadan sevdiğim için dua etmiştim evet hiç bir alakmız olmadan vesile olundu evlendik ancak yine başkaları sebebiyle ayrıldık,ben değil inat yüzünden karşı taraf pişman ama bilmiyorum nasıl olur-oldu?

  2. Sevdiğim kişiyle hayırlısıyla evlenmek için dua ediyorum ama o kişinin onun için dua ettiğinden haberi yok bazı yerlerde habersiz yapılan duanin büyüye girdiğini söylüyor, hani iradeyi etkileyen sevgi duaları var özel dualar gördüm ama ben onlardan kesinlikle kaciniyorum sadece normal Türkçe dua ediyorum , kötü bir şey mi yapıyorum ?? Sadece haberi yok ama ben onun zaten kötüluğunu istemem , ve bazen dualarımda sonra inanılmaz kalbimi ve bedenimi rahatlamış hissediyorum bazı bazı da hoş bir yorgunluk oluyor bu da iyi bir şey mi ??

    1. Yaptığınız yanlış değildir siz duaya devam edin hayırlı ise Rabbimiz duanızı kabul eylesin.(Amin.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu