AhiretSorularınız

Ahiret Hayatının Sonsuz Oluşunu Aklım Almıyor

Ahiret hayatının sonsuz olmasını düşünemiyorum beynim oralara kapalı gibi yani belli kapasitede gibi pek fazla düşünemiyorum kafam karışıyor. Konuyu daha da açıyım bu dünyada belli bir ömrümüz var ahiret nasıl bir yer cennete olursak inşAllah orada sonsuza kadar olmak yani bir daha dünyaya dönülmeyecek kıyamet koptuktan sonra dünya artık olmayacak yani ahiret hayatı dünyaya benzeyecek mi nasıl olacak ben açıklayamadım kafamdakileri size. Çok karışık bir konu aynı kader konusu gibi işin içine girildikçe çıkılamıyor bizi bu konuda aydınlatır mısınız?

cevapDeğerli ziyaretçimiz, bu tür konular kafa karıştırabilmektedir. Ancak aslında her şeyin bir açıklaması vardır. İnsanın örneğin sizin hayatınız dünyada başlamamıştır.

Ruhlar aleminde zaten siz yaşıyordunuz. Dünya hayatının imtihanı gereği Yüce Mevla’mız dünya öncesini size unutturmaktadır. Dünyada var olan her şey kısa bir sürede yok olacak şekilde yaratılmıştır ki bunun dünyanın kendisi de dahildir. Sizin giydiğiniz elbise eskimekte, aldığınız yiyecekler kısa sürede bozulmakta, aynaya baktığınız her seferinde biraz daha yaşlanmaktasınız, sevdikleriniz birer birer ölmektedir.

Dolayısı ile her şeyin yok olduğu bir dünyada doğan ve büyüyen bir insanın cennet ve cehennem nasıl olur da sonsuza kadar olur demesi gayet doğaldır. Zira bu anlaması güç bir konudur. İşte bu noktada aklı karışan kul Mevla’sının ona bildirdiklerine itaat etmelidir. Tamda bu nedenle Yüce Mevla’mız şöyle buyurmaktadır.

– Diyanet İşleri: Onlar gaybe inanırlar, namazı dosdoğru kılarlar, kendilerine rızık olarak verdiğimizden de Allah yolunda harcarlar. ( Bakara Suresi -3. ayet)

Bu nedenler Müslümanlar gaybe iman ederler. Çünkü bilirler ki akıllarının almayacağı konular vardır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu