Sorularınız

Ah Etmek İstemiyorum Ama Aklımdan Çıkmıyor?

Merhaba, çok güvendiğim biri beni aldattı ve yarı yolda bıraktı şu an mutlu, başkasını seviyor, ben hakkımda hayırlısı buymuş demek ki diyorum ama sürekli aklıma geliyor. Kalbimin nasıl kırıldığı, üstelik bunu yapan oldukça inançlı namazında bir insandı. İstemeden de olsa ah ediyorum, günaha mı giriyorum bu düşünceyi nasıl aşabilirim?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, siz aslında zaten konunun farkındasınız. Sonuç itibari ile kaderiniz değilmiş ki böyle olmuş ve demek ki sizin için bu daha hayırlıymış. Bundan şüphe etmemelisiniz. Sorunuzdan anladığımız kadarı ile zaten bundan şüphe etmiyorsunuz, ancak elinizde olmadan kalben üzüntü duyuyor ve ah ediyorsunuz. Aslında bu normal bir durum. Ancak bu durumun üstüne gitmemelisiniz ve aklınıza bu tür bir düşünce gelince “Allah benim vekilimdir, O her şeyin hayırlısını bilir” demek suretiyle kendinizi o düşüncelerden çıkarmalısınız. Eğer böyle yaparsanız belli bir müddet sonra bu hal sizi bırakacaktır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu