İslam Alimi

Adetim Düzensiz Ramazan Orucunu Nasıl Tutmalıyım?

merhabalar sorum şu ki ramazan yaklaştı adetim düzensiz başlıyor 2 gün ara verip 5 gün devam ediyor 2 gün tekrar ara yani böyle düzensiz ben 10 güne tamamlıyorum kanama olmadığı zamanlardaki adet günlerimde oruç tutmuyorum doğrumu yapıyorum.birde 15 gün olmadan leke oluyor özür sayılır biliyorum ama normal adetim için özürlerden sonrada mı 15 gün beklemem gerek yoksa adetim bitiminden sonramı

Değerli ziyaretçimiz, adetiniz düzensiz olduğu için her ayın belli bir gününe göre hareket etmemelisiniz. Örneğin bu gün kanamanız durdu ve adetiniz bitti. Bu günden sonra eğer 15 gün içerisinde leke veya kan görürseniz özürlü sayılırsınız ve oruçlarınızı tutmalısınız.

Örneğin 13. günde kanama gördünüz 2 gün daha beklemelisiniz ve daha sonra 16. gün kanama devam ediyorsa adetli sayılırsınız. Bundan sonra ise kan veya leke görmeye devam ederseniz 10. günden sonra adetiniz bitmiş sayılır ve özürlü sayılırsınız. Dolayısı ile oruçlarınızı tutmalısnız. Son olarak adetiniz düzensiz ise size tavsiyemiz bir doktora daha doğrusu Kadın hastalıkları bölümüne başvurmanızdır.


Warning: Division by zero in /home/islamali/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1439
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ