Sorularınız

Adak Adadığımı Hatırlıyorum Ancak Ne İçin Olduğunu Hatırlamıyorum

Adak adadığımı hatırlıyorum ancak ne için olduğunu ve ne adadığımı hatırlamıyorum. Ne yapmalıyım? Birde söz vermenin çok önemli olduğunu bilmiyordum ve düşünmeden söz veriyordum (bu yaz size geleceğim, bir gün senle tatlı yiyelim gibi sözler) geçmişte verip tutmadığın sözler için ne yapmalıyım?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, eğer adak adadığınız hatırlıyorsanız ve ne için adadığınız hatırlamıyorsanız bu durumda adağınızın yerine gelip gelmediğini de hatırlamıyorsunuz demektir. Bu durumda bir şey yapmanız gerekmemektedir. Ancak durumunuz var ise Mevla rızası için bir adak kesmenizi tavsiye etmekteyiz.

Sözleriniz konusunda ise yapmanız gereken daha önce verdiğiniz sözler için tövbe etmek ve mümkünse söz verdiğiniz kimselerden helallik istemek olacaktır. En önemlisi bundan sonra ki hayatınızda verdiğiniz sözlere dikkat etmenizdir. Mevla’ya emanet olun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu