Kurban

Adağımın ne olduğunu hatırlamıyorum, yerine getirmeli miyim?

Hocam benim 5 adet adağım var ama bunların sadece sayısını biliyorum ne için olduklarını hatırlamıyorum niyetim ne olmalıdır? Adağımı yerine getirmeli miyim?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, adaklarınız da ki niyetlerinizi hatırlamamanız da bir mahsur yoktur. Bu sorunuzdan anlaşılıyor ki çok uzun bir zamanda geçmiş ki bunda da bir mahsur yoktur. Fakat dünya fanidir ve her adak her adak sahibi üzerinde olan bir borçtur. Zira bir adak adıyoruz bir isteğimiz olsun diye ve yüce Mevla’mız lütfediyor ve bize istediğimizi nasip ediyor.

Bu durumda bir kula düşen ise yüce Mevla’sından isteği yerine gelir gelmez adağını yerine getirmek ve bu vesile ile yüce Mevla’sına şükretmektir.

Eğer beş tane adağınızın olduğunu kesin bir şekilde hatırlıyor iseniz yapmanız gereken en doğru şey bu beş adağınızı en kısa zaman içerisinde yerine getirmektir. Yüce Mevla’mız adaklarınızı kabul eylesin.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Hayirli akşamlar hocam geçmiş zamanda bir adagimin olup olmadigini bilmiyorum ama insan oğlu geçmişte bir anlık bir şeyle adak adamış olabileceğimi tahmin ediyorum özelliklede bir iki konu hakkında hep yarim gerçekleşti tam olarak digil ama yinede icimde bir acaba nasıl adamıştım veya adakta bulunmuşmuydum diye düşünuyorum uzun zamandır her isim aksine gidiyor veya her isim bir noktada ya yarim kalıyor yada tersine gidiyor adagim yıllardır görünüyor bir adakta bulunmuşsun ama yerine getirmemişsin olup olmadığı belli digil ama adağını yerine getirmelisin deniliyor bende yerine getirmek istiyorum ama ne olduğunu ne için oldugunu biliyorum veya nasil yapmam gerektiğini ama tahminim kan akıtmaktir diye düşünmüyorum bu adak içten içe huzursuz ediyor ne yapmalıyım acaba şimdiden teşekkür ederim yardımınız icin saygılarımla hayırlı akşamlar hocam

  2. Hıcam ben adak adayıp adamadıgımı bilmiyorum unutum ama sanki adadım gibime gelşyor eger adadıysamda kactane oldugunuda bilmiyorum ne yapmam gerek cok huzursuzum bir adagım cocugumu sag salim kucagıma alırsam bir kurban kesecem demiştim onu yerine getirdim Allaha şükür digerleriyle ilgili hic birşey hatırlamıyorum neyapmam lazım?

  3. Bu site sizlere hizmet vermek için var. Bu nedenle biz teşekkür ederiz. Dualarınızda bizlere de yer vermeniz bizim için en güzel armağandır. Selam ve Dua İle…

    Alıntı: cem
    teşekkür ederim hocam zaman ayırdığınız için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu