AbdestSorularınız

Abdest Alırken Dişim Kanarsa Ne Olur?

Hocam merhaba. abdest alırken suyu ağzımızdan tükürdüğümüzde bir miktar kan çıktıktan sonra kan akışı biraz daha sürüyor. Ben bunu abdest aldıktan sonra fark ediyorum. Abdestim bozulur mu? Abdestin içinde kanarsa yeni baştan mı niyet edip yeniden mi abdest almak zorundayım?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, eğer bu devamlı oluyor ise diş etlerinizde bir sorun vardır ve bu nedenle bir doktora giderek bu sorunu çözmeye çalışmanız önceliğiniz olması gerekmektedir. Zira İslam dininde diş sağlığı çok önemli konulardan biridir. Bununla bilindiği üzere zaten Hanefi mezhebinde kan abdesti bozmaktadır. Bu nedenle diş etlerinizden gelen kan üç harf yazacak kadar ise abdestinizi durmalı bir müddet kanamanın dinmesini beklemelisinizi. Eğer gelen kan daha ise zaten bir şey yapmanız gerekmemektedir.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Diş çektirdim ağzını çalkalamayın bir gün dedi doktor nasıl abdest alınır ve diş çektirmek abdesti bozar mı?

    1. Hanefi iseniz dişinizin kanaması abdesti bozmaktadır. Ağzınızın ucuna su alarak bir gün abdest alabilirsiniz.

  2. Hocam yeğenlerimle annesi babası aynı evde yaşıyoruz bu çocuklar çok yaramaz sürekli bağırıyor ağlıyor rahatsız ediyor uyutmuyorlar benim bunlara katlanmam sevap mı ve birilerine katlanmak sabır vermesi için hangi dualar etmeliyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu