Abdest

Abdest Alırken Ayaklar Nasıl Yıkanır?

Abdest alırken ayaklar nasıl yıkanır ayaklar üç yıkanıp parmak araları da üç kere mi temizlenir yoksa ayaklar üç kere yıkanıp parmak araları bir kere mi temizlenir?

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, abdest alırken ayaklar topuğun üzerinde bulunan oynak kemiğin bir kaç parmak yukarısına kadar üç defa güzelce yıkanmalıdır. Ayak yıkama konusunda kuvvetli bir sünnet vardır.

Oda sizinde sorunuzda belirttiğiniz hilalleme konusudur. Bu ise ayağınızı üç defa yıkadıktan sonra serçe parmağınız ile elinizi ayağınızın altına uzatarak serçe parmağınızı ayak parmaklarınızın arasına aşağıdan yukarıya doğru yapmak sureti ile yapılmaktadır. Bu ayağınızı yıkarken de veya yıkamayı bitirdikten sonra da yapabilirsiniz. Size tavsiyemiz ayağınızı yıkarken yapmanızdır. Bununla birlikte bu hilallemeyi bir defa yapmanız yeterli olacaktır.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu