KadınSorularınız

4 Yılık İlişkim Var Olmuyor Zorlamak Doğru mu?

Hocam evliliğe giden 4 yıllık bir ilişkim var ama olmuyor zorlamak doğru mu? Ailelerin haberi vardı ama tanışma gerçekleşmemişti. Sonra hiç beklemedik bir anda annemin kanser olduğunu öğrendik ve bu süreç beni çok etkiledi. Sadece anneme yöneldim.

4 Yıllık İlişkim Var Olmuyor Sorusunun Devamı

Bebek gibi baktım başında durdum. Bu süreçte annem dışında kimseye tahammülüm yoktu ve çok tartışmaya başladık. Sonunda da ayrıldık. Sonrasında başkasıyla görüştüğünü duydum ve aileme yansıttım bu durumu. Benim üzüldüğümü görünce babam arayıp az sitem etmiş. Onun aileside aynı şekilde bana.

3 sene hiç konuşmadık. Şimdi yeniden konuşmaya başladık. Tüm sorunları içimizde çözdük ama aile sorununu aşamadık. O doğulu ben batılı. Benim ailem daha ılıman yaklaşıyor. Ama onun ailesi kesinlikle istemiyor. Ne yapacağımı şaşırdım.

Pes etmedim ama ailelerin rızası da önemli. Sevdiğim kişi o kadar düzgün ahlaklı karakterli bir iki kaybetmek istemiyorum. Bol bol dua ediyorum. O olmayacak diyor ama her gün hala arıyor. Sizce bir şey olmuyorsa dinen zorlamak uygun mu? Israrla dua etmek? Bu arada ben 25 o 27 yaşında.

İlişkim Var Olmuyor Zorlamak Doğru mu? Sorusunun Cevabı

Değerli ziyaretçimiz, bir Müslümanın kararlı olması çok önemlidir. Öncelikle sizi tebrik ederiz. Anneniz için yaptıklarınız taktire şayan bir davranıştır. Eş adayının ailesinin bunu görememesi bizi gerçekten şaşırttı.

Belli ki kafanız çok karışmış. Ancak bu konuda siz yapabileceğiniz her şeyi yapmışsınız. Burada asıl görev eş adayınıza düşmektedir. Hem ailesini ikna edemeyip hemde sizi tabiri caizse oyalaması dinen caiz değildir. Size tavsiyemiz genç bir kız olarak kendinizi böyle bir çıkmazda bırakmamanızdır.

Sizin açınızdan baktığımız taktirde bu işi zorlamanız sizin için doğru gözükmüyor. Çünkü söz konusu yıllardan bahsetmektesiniz. Bu nedenle annenize bakmaya karar verdiğiniz kararlılıkla hareket etmelisiniz.

Damat adayı eğer ailesini ikna edemiyor ise bu konuyu kapatmalı ve hayatınıza devam etmelisiniz. Şunun yüzünden, bu engel oluyor gibi düşünceler size sıkıntıdan başka bir şey vermeyecektir. Yüce Mevla’mızdan daima hayırlısını isteyiniz. Namazlarınızı ve özellikle ibadetleriniz sonrasında dua etmeyi ihmal etmeyin. Sitemizde yer alan Evlenmek İçin Dua başlıklı konudan istifade edebilirsiniz. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu