Genel

3 Yıldır Görüştüğüm Biriyle Evleneceğiz Ama Ailesi Beni İstemiyor

Ben 3 yıldan beri biriyle görüşüyorum ve bu insanın ailesi beni istemiyor beni beğenmemişler oğullarına yakıştırmıyorlar. Şimdi bu insan ailesine karşı gelse Allah razı olmaz benden geçse benim içim buna razı olmaz. ALLAH anne babaya karşı gelmeyin demiş şimdi bu anne babanın yaptığı doğrumu bende üzülüyorum niye bu ön yargı bu günah değil mi hocam.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, İslam dininde ön yargılı olmak günahtır. Ancak bu sizin durumunuza çözüm olmayacaktır.

Zira pek çok aile Müslüman oldukları halde bu konularda çok duyarsız olabiliyorlar. Eş adayınızla konuşmalısınız. Eğer alesini alarak sizi istemeye gelirse ne ala. Eğer bunu bir şekilde yapamıyor ise bu işten vaz geçmelisiniz. Zira geçen her gün sizin alehinize. Yarın oğullarına bir kız bulurlar, oğulları ise kalkıp “ne yapayım ailem beni zorla evlendiriyorder” ve siz mağdur olursunuz. Eş adayınız bu duruma bir çözüm bulmalıdır. Eğer bulamıyor ise dediğimiz gibi mazeretlere bir son vermeli ve hayatınıza devam etmelisiniz. Aksi taktirde üzülen siz olursunuz. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu