23 Yıllık Eşim Zina Etti Ne Yapmalıyım?

23 yılık karım zina etti ve yakaladım. 2 çocuğum var 21 ve 18 yaşlarında 6 ay geçti. Şuan halen beraber yaşıyoruz. Unutamıyorum, kabullenemiyorum, dayanamıyorum. Sürekli depresyon gibi bir durumdayım. Eşim pişman af diliyor. Tekrar bana karşı eskisi gibi sevgi ve saygı gösteriyor. Boşanma uygun olur mu, yoksa daha bekleme tavsiye edilir mi? Maalesef eşimi çok seviyorum.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun ve eşinizin bu büyük günahını affeylesin. Evli bir kadının zina etmesi çok büyük bir günahtır. Bu durumda kararı verecek olan sizsiniz. Dilerseniz eşinizi affedebilir ve evliliğinize devam edebilirsiniz. Dilerseniz ise bu yaptığından dolayı eşinizi boşayabilirsiniz. Zira eşinizin bu yaptığı onu boşamanız için geçerli bir nedendir. Size tavsiyemiz iyi düşünmeniz ve verdiğiniz kararın arkasında durmanızdır. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. turkan dedi ki:

  menim heyat yoldasimda meni aldadib indi usagi olub men onan bosanim yoxsa bagisdiyim caresiz qalmisam

  1. islamalimi dedi ki:

   Bu sizin vereceğiniz bir karardır. Eğer gerçekten pişman ise affetmeyi düşüne bilirsiniz.

 2. mustafa dedi ki:

  Abdullah bey bu konuda örnek vardır ama veda hutbesini tekrar okumaktada fayda vardır. İslamda her suçun cezası var ama affetmeye büyük müfakat var.

 3. enes dedi ki:

  islam da evliyken zina etmenin cezası taşlanarak ölümdür. elinin altında o kadını tutman da bu hükme asi gelmek olabilir.

  1. Abdullah Altunkaya dedi ki:

   hangi islamda enes hocaefendi söylermisin hangi islamda..? cübbelinin islamı mı.? nakşibendinin mi.? geylaninin mi.? peygamberimizin taşlayarak öldürdüğüne dair henhangi bir ayet veya sahih hadis yok bunu kim çıkardı yaw,

BİR YORUM YAZ