Sorularınız

23 Yıllık Eşim Zina Etti Ne Yapmalıyım?

23 yılık karım zina etti ve yakaladım. 2 çocuğum var 21 ve 18 yaşlarında 6 ay geçti. Şuan halen beraber yaşıyoruz. Unutamıyorum, kabullenemiyorum, dayanamıyorum. Sürekli depresyon gibi bir durumdayım. Eşim pişman af diliyor. Tekrar bana karşı eskisi gibi sevgi ve saygı gösteriyor. Boşanma uygun olur mu, yoksa daha bekleme tavsiye edilir mi? Maalesef eşimi çok seviyorum.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun ve eşinizin bu büyük günahını affeylesin. Evli bir kadının zina etmesi çok büyük bir günahtır. Bu durumda kararı verecek olan sizsiniz. Dilerseniz eşinizi affedebilir ve evliliğinize devam edebilirsiniz. Dilerseniz ise bu yaptığından dolayı eşinizi boşayabilirsiniz. Zira eşinizin bu yaptığı onu boşamanız için geçerli bir nedendir. Size tavsiyemiz iyi düşünmeniz ve verdiğiniz kararın arkasında durmanızdır. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. menim heyat yoldasimda meni aldadib indi usagi olub men onan bosanim yoxsa bagisdiyim caresiz qalmisam

    1. Bu sizin vereceğiniz bir karardır. Eğer gerçekten pişman ise affetmeyi düşüne bilirsiniz.

  2. Abdullah bey bu konuda örnek vardır ama veda hutbesini tekrar okumaktada fayda vardır. İslamda her suçun cezası var ama affetmeye büyük müfakat var.

  3. islam da evliyken zina etmenin cezası taşlanarak ölümdür. elinin altında o kadını tutman da bu hükme asi gelmek olabilir.

    1. hangi islamda enes hocaefendi söylermisin hangi islamda..? cübbelinin islamı mı.? nakşibendinin mi.? geylaninin mi.? peygamberimizin taşlayarak öldürdüğüne dair henhangi bir ayet veya sahih hadis yok bunu kim çıkardı yaw,

      1. Hadi yok diyerek günaha girme. Hz. peygamber bizzat uygulamıştır o cezayı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu