Sorularınız

14 Yaşındayım Bu Ramazanda Oruç Tutamıyorum, Ne Yapmalıyım?

Ben 14 yaşında bir çocuğum, babam farklı nedenlerden dolayı oruç tutmama izin vermiyor, bende babamla kavgalı olmak istemedim. O yüzden anne annemlere gidince tutacağım. Fakat 10 gün olmuş oluyor, Allah affeder mi ? Büyüyünce oruç tutacağım ama, sadece babamı ve kendimi üzmek istemiyorum.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, normal şartlarda bir kimse dini konularda özellikle farz olan konularda anne ve babaya itaat etmek zorunda değildir. Ancak babanızın da bir bildiği olabilir. Hem yaşınızda daha ufak. Size tavsiyemiz bu sene babanızın istediği gibi olsun. Anne annenize gidince orada oruç tutarsınız. Ancak seneye artık ne oolursa olsun oruçlarınızı tamamını tutmanız gerekmektedir. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

islamalimi

2012 tarihinden bu yana değerli ekibimiz doğru bilgiler ile siz ziyaretçilerimize faydalı olmak adına çalışmaktadır. Mevla imkan verdiğince çalışmaya devam edeceğiz. Selam ve Dua ile...

Sorular & Yorumlar

  1. Merhaba ben Merve ve bende 14 yaşindayim ergenlik cağına girdim ve oruç tutamiyorum çok zor tutabiliyorum hiç dayanamıyorum sadece tekne orucunu tutabilirim peki günahı varmidir?
    Nolur cevapliyiniz!

    1. Eğer ergenlik çağına girdiyseniz ve sağlık açısından herhangi bir bir rahatsızlığınız yok ise bu durumda oruç ibadetinizi yerine getirmelisiniz. Getirmediniz takdir değilse oruç ile aranızda en kısa zamanda kaza etmelisiniz. Unutmayın ki Yüce mevlamız her kulun olduğu gibi sizin de yardımcınızdır. Yüce Mevlam ızın Siz de bu konuda güç ve kuvvet vermesi için dua edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu