Sevgilim Başka Biriyle Nişanlanmış Ahım Tutar mı?

Merhabalar benim size bir sorum olacak benim yaklaşık 1 yıllık bir ilişkim vardı çok seviyordum ileriyi düşünerek ilişkimizi sürdürüyorduk ancak babası öldü sonra devam ettik ama beni sevdiğine inanıyordum sonra araya yalanlar girdi ilgisizlik başladı araya mesafe koymak için ayrılma kararı aldık ama onun kendisini düzeltmesini bekleyeceğimi söyledim ona oda bekle dedi ve bitti.

Sonra duydum ki kuzeni ile nişanlanmış bana şuan evlenemem ailemi düşünüyorum gibi şeyler söylemişti bende beklerim demiştim ama ayrıldığımızın 1. ayında nişanlanmış annesinin sözünden zerre çıkmıyordu onu kıramadığı için kabul ettiğini düşünüyorum ben onun için elimden geleni yaptım sadece sevgisini istedim bunları hak etmemiştim ben canım çok acıyor ALLAH bir gün bile mutlu etmesin istiyorum gözyaşlarımın hesabını sorsun istiyorum zayıfladım stresten ben nasıl dayanacağımı bilmiyorum üstelik aynı köylüyüz haberleri geliyor hep nasıl dayanacağım ne olur yardım edin.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, kendinizce haklı sebepleriniz var. Ancak karşınızda ki kimsenin gerçekten haklı sebepleri olabilir. Babasının ölümünden sonra istemesede annesini dinlemiş olabilir. Bu konunun hakikatini ancak Yüce Mevla’mız bilir. Eğer bir günahı var ise her kul gibi oda günahının karşılığını görecektir. Durumunuz çok zor olsa da size tavsiyemiz bu konuya bir kalem çekmek ve hayatınıza devam etmektir. Zira böyle yapmazsanız bu durum size huzursuzluktan başka bir şey getirmeyecektir. Unutmayın İslam dininde bir kadın ve erkeğin evlilik dışı görüşmesi caiz değildir. Yüce Mevla’mızın her yasakladığı konuda bizim için hayırlar vardır. Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun ve size hayırlı bir eş nasip eylesin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Seve dedi ki:

    Hocam ben çalışıyorum ustabaşı bana eziyet ediyor yavaşsın kötüsün diye işten çıkarmak için uğraşıyor ben çalışmak istiyorum elimden geleni yapıyorum beni şikayet ediyor işten çıkarmak için bir dua var mı bu durumdan bir an önce kurtulup ferahlamak için çok çaresizim yardım edin?

    1. islamalimi dedi ki:

      Unutmayın ki iş yerlerinde ki yöneticiler bazen gördükleri bir şeyden dolayı takıntılı hale gelebilmektedirler. Bu sorunu aşabilmek için normalden daha gayretli olmaya çalışlmalısınız. Ustabaşınızın rahatsız olacağı şeylerden kaçının. Bunları ustabaşınız haklı olduğu için değil işinizi kaybetmemeniz için söylüyoruz. Şu konudaki duayı okuyabilirsiniz. Kötü İnsanları Uzaklaştırma ve Soğutma Yüce Mevla’mız yardımcınız olsun.

BİR YORUM YAZ