Kocam Benimle Birlikte Olmuyor, Benimla Aynı Yatakta Yatmıyor Bana Bir Yol Gösterin | İslam Alimi


Kocam Benimle Birlikte Olmuyor, Benimla Aynı Yatakta Yatmıyor Bana Bir Yol Gösterin

5 yıllık evliyim cinsel hayatımız hep bozuktu ama 2 yıldır toplasan 5 kere ilişkimiz olmamıştır Hocam. Defalarca konuştum haklısın düzeleceğim diyor yine sonuç aynı. Ben kendimi çirkin kötü kusurlu hissediyorum hep kendim de hata arıyorum ama yok. Benimle aynı yatağı bile paylaşmıyor.

Sen çocukla uyu çocuk korkmasın diyor. Beni düşünmüyor bencillik ediyor . Boşanmak istiyorum razı değilim diyor. Sen bunun için çocuğuna babasızlık yaşatırsan ahirette sorar diyor. Ama dinen buna hakkım var. Yanlış mı Hocam. Artık mesele cinselilkten çıktı. Ben kadınlık gururuma yediremiyorum. Onun yüzünden sürekli üzülüyorum başım ağrıyor bana bunları yaşattığı için onu affedemiyorum bu yüzden ayrılmak istiyorum. Hiçbir sağlık sorunu yok tek açıklaması ben cinselliğe düşkün değilim canım istemiyor. Tek dediği bu. Ben ona yalvaracak değilim kocalık et diye. Hocam doğrusunu yanlışını siz bilirsiniz bana lütfen yol gösterin.

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, sizin bu isteğiniz bir insanlığın gereğidir. Şunu açık bir dille ifade edelim. Eğer kocanızın bir cinsel rahatsızlığı yok ise ve sizinle 2 yıl gibi bir sürede 5 defa birlikte olduysa ve akşamları sen çocuklarla yat korkuyorlar diyerek sizinle yatağını ayırıyor ise bu büyük bir günahtır. Zira her kadın bir anne olsa da aynı zamanda bir kadındır ve insani istekleri vardır. Bu İslam dininin koca üzerinde ki bir vazifesidir. Anladığımız kadarı ile ya kocanızın ciddi bir cinsel sorunu var veya kocanız başka bir sorunu var. Zira bir erkek için 3. bir seçenekte tabi ki olabilir ancak bu çok istisna bir durumdur.

Eğer kocanızın bir rahatsızlığı var ise bu durumda kocanıza destek olmalı ve ailenizin için bu isteğinizi bir kenara koymalısınız. Ancak böyle bir durum söz konusu değil ise seçim size kalmıştır. Dilerseniz boşanmak isteyebilirsiniz. Ancak şunu açık bir dille ifade edelim. Örneğin bir kocanın iktitarın da bir sorun yoksa cinsel konuda isteksiz olsa dahi eşini ihmal etmemelidir. Zira kadının böyle bir hakkı vardır ve koca eşinin nefsini zor durumda bırakmamalıdır. Şu konuya da dikkat çekmek gerekir. Eşiniz çocuklarınızı babasız bırakmamanızı söylüyor. Ancak şu da bir gerçek ki ruh hali bozulan ve evde ki kadınlığıdan şüpheye düşen bir kadın ne kadar sağlıklı bir annelik yapabilir çocuklarına. Bu konuyu da eşinize hatırlatmak gerekmektedir.

Son olarak şu konuya da yer verelim. Boşanma Yüce Mevla’mızın katında bir haktır, ancak boşanma son çaredir. Yüce Mevla’mız eşinizle olan muhabbetinizi artırsın ve ailenize huzur versin inşaallah.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ