İşim Çok Yoğun Oruç Tutamadığım Günler İçin Para Versem Olur mu?

Yazın işim çok yoğun oluyor ve oruç tutamıyoruz tutamadığımız günler için ihtiyacı olanlara para versek olur mu gerçekten 17 18 saat çalışıyoruz?

Cevap: Değerli Ziyaretçimiz, bu konuda kendinizce haklılık yönünüz vardır. Fakat unutmayınız ki bu mazeretiniz yeterli değildir. Tabi ki bir insanın 17 saat ağır işte çalışarak oruç tutması gerçekten çok zordur, fakat rızkı veren ve her halde kefil olan yüce Mevla’mıza yarın ahirette nasıl bir mazeret belirteceğimiz iyi düşünmeliyiz.

Bu konuda diyebileceğimiz şey su dur ki ya bu büyük zorluğa katlanarak orucumuzu tutmalı ve yüce Mevla’mızın bize vereceği hayra ulaşmalıyız.Yada farklı bir çözüm bulmalıyız.

Mesela senelik iznimizi Ramazana denk getirebilir veya ciddi bir mazeretimiz olduğunu belirterek bir ay izin alabilir veya iş verenimize bu ayda çalışma saatlerini azaltması konusunda talepte bulunmalıyız. Maalesef şunu demeliyiz ki hiç bir çözüm üretemiyor isek vede oruçta tutamıyor isek iş yerimizde çalışmaya devam etme konusunu gözden geçirmeliyiz.Ve yüce Mevla’mızdan ibadetlerimizi yerine getirebileceğimiz bir iş dilemeliyiz.

Son olarak sorunuza cevap niteliğinde şunu diyebiliriz ki bu durumda oruç tutmadığımız günlerin yerine para vermemiz caiz olmayacaktır. Mevlaya Emanet olun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ