Cima (Eşler Arasında İlişki) Adapları Hakkında Bilgi Verir misiniz?

Hocam dinimizde Cima olarak adlandırılan eşler arasında ilişki adapları hakkında bilgi verir misiniz?

Değerli ziyaretçimiz cima adaplarını şöyle sıralayabiliriz. Cima zamanında kadının aybaşı yani adet durumunun olmaması kesinlikle şarttır.

İlişki için asla Arka yolu kullanmamalıdır arka yolu kullanmak kesinlikle haramdır.

Eşlerden birinin zevk aldığı diğer eşin zevk almadığı bir ilişki hatadır yanlış bir iştir, cimada dengeli olunması şarttır ki iki tarafta bu işten zevk alsın ve birbirlerinin hakkına girilmemiş olunsun.

Muhabbetsiz, sessizce, resmi soğuk bir ilişki asla İslamî olamaz. Eşlerin birbirlerine karşı Muhabbetli, sevecen, iltifat ettiği bir ilişki olmalıdır ve dinimize uygun olanda budur.

Cima anında avret yerlerinin başka kimseler tarafından görülmesine,yani dışarıdan örneğin evdeki çocukların fark etmemeleri gereklidir aksi halde farketmeleri hata olur.

Eşlerin birbirlerinin sağlık ve moraline dikkat ettikten sonra ilişki talebinde bulunmalıdırlar ki her iki tarafda zevk alsın ve bu cima eziyete dönüşmesin.

İlişki sırasında asla kaba davranmamalıdır.

Cima (Eşler Arasında İlişki) Sırasında ki Yasaklar

İki Eş için bakmada vede dokunmada hiçbir sınır yoktur. Öpme veya benzeri zevklerin tatmini caizdir. Şu İki yasak haricinde bir yasak yoktur bu yasaklar şunlardır:

1.Hayız ve nifas durumunda kadının cinsel organı asla kullanılmamalıdır.

2. Asla makattan yani arka taraftan ilişki olmamalıdır.
Bu saydıklarımızın dışında yatak odası Allah Teâlâ’nın evli kılları için en helal ve en büyük nimetlerinden bir tanesidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ