Beni Seven Birinin Ahını Aldım Ahı Tutar mı?

Selamun aleyküm, Sözlerime nasıl başlayacağımı bilemiyorum. Ben iki sene önce bir kızla tanıştım. Kendisi dini açıdan, ahlaki açıdan temiz birisiydi, ama ben dış güzellik olarak pek ısınamıyordum. O hep evlilik hayalleri kuruyordu ve evlenmeyi çok istiyordu. Ben de iyi birisi olduğu için hep oyaladım. Hep “acaba” mı dedim içimden. Tam böyle iki yıl geçti. Yeri geldi nefsime de yenik düştüm. Onu neredeyse ağlatmadığım gün yoktu diyebilirim, ama ben ona hiç umut vermediğimi düşünüyorum.

Arada evleneceğim falan dedim ama çok baskı yapıyordu. Bunun dinimizce uygun olmadığını nikahın en güzel şey olduğunu söylüyordu. Geri de itemiyordum çünkü iyi birisiydi. Hiçbir zaman kesin cevap veremedim çünkü karar veremedim. Onu sürekli üzdüm. Onun çok güzel hayalleri vardı çok iyi bir anne olabilirdi, iyi itaatkar bir eş olabilirdi, ama dış görünüş olarak hoşuma gitmiyordu. Hoşuma gittiği zamanlar da oldu, zaten çirkin değildi. Şu anda eminim her gün ağlıyordur, çok duygusaldı. Ne yapmalıyım? Onun ahı tutar mı? Hayırlı Günler..

Cevap: Değerli ziyaretçimiz, sorunuzdan anlıyoruz ki bahsettiğiniz kimse çok iyi biri ve ciddi olmasanız da veya sizi zorladığı için demiş olsanız da evleniriz demekle o kızın günahına girmişsiniz. Tabi ki bu konuda o kişininde hataları var zira İslam dininde nikah olmadan biriyle yıllarca görüşmek günahtır.

O kişinin bu bilgiden de haberi olduğunu düşünüyoruz, çünkü sorunuzda inançlı biri olduğundan bahsetmişsiniz. Ancak siz daha büyük bir günah işlemişsiniz ve bir genç kızın ahını almışsınız. Uzun zaman bu kararsızlık içinde olduğunuz halde bu işe evlilikle veya ayrılıkla son vermeyerek çok büyük bir hata yapmışsınız.  Ahının tutup tutmayacağını yüce Mevla’mız bilebilir. Size samimiyet ile tövbe etmenizi tavsiye ediyoruz. Aslında o kişiden helallikte almanız gerekmektedir. Ancak bu şu anda sizin için pek mümkün gibi gözükmüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 23 YORUM
  1. Fero dedi ki:

    Hayırlı geceler , ben bir kızı çok sevdim ,üç yıllık bir iliskilişkimiz vardı, aramızda cinsel ilişki de oldu, uzman çavuş tum mesleği bırak evlenelim dedi ,mesleği bıraktım meslekten ayrıldığım gün beni terketti isimden gucumden etti beni bu yüzden ah ettim ne yapmam lazım

BİR YORUM YAZ