Allah Beni Seviyorsa Neden Evlenemiyorum?

Ben Allah’ın sevmediği kulu muyum evlenemiyorum her konuştuğum tanıştığım elimde kalıyor nişanlandım sonunda muradıma erdim dedim nişanlım bıraktı sebepsiz yere. Allah beni niye sevmiyor herkes evlenir yuva kurarken ben ortalarda tek başıma yapayalnız kaldım bu mu adalet benim ne suçum var Olmuyor deniyorum her yolu Allah istese olurdu istemiyor Olmuyor en sonunda psikolojim bozuldu. İntihar etsem Allah affeder mi zaten beni hiç sevmiyor. Allah boşuna yaşıyorum ne yapayım?

Değerli ziyaretçimiz, unutmayın ki bu dünya imtihan dünyasıdır ve belli ki sizde evlilik konusunda  imtihan oluyorsunuz. Kimileri de hayırsız bir eşe düşüyor ve ayrılmak istediği halde ayrılamıyor hatta deneyince canından oluyor.

Unutmayın ki Yüce Mevla’mız her kulunu sevdiği gibi sizi de sevmektedir. Sizi böyle imtihan ediyorsa ve evlenmek istediğiniz kimselerin bir şekilde sizden uzaklaşmasını salıyorsa mutlaka bu sizin için daha hayırlıdır. Size tavsiyemiz her ne olursa olsun isyandan uzak durun ve Yüce Mevla’mızın sizin için murat ettiğini bekleyin. İnşaallah bu günleri anar ve şükürler olsun ki böyle olmuş dersiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Gulnar dedi ki:

  Hocam men Azer aycandan yaziram menede gelen var idi ama evlenmedik amma men onu helede sevirem bu coxmu gunahdir.

  1. islamalimi dedi ki:

   İsyan etmediğiniz sürece bunda bir günah yoktur.

 2. ercan dedi ki:

  isyan var ama ALLAH ‘a değil insanlara ben 36 yaşındayım evlenmedim.sabır ile beklemekteyim biliyorumki rabbim bi yerden benim eşimi eşim olacak hatunu karşıma çıkaracak. 🙂

  1. SULTAN dedi ki:

   Hakkınız da haırlısı olsun

 3. Özge yılmaz dedi ki:

  Bu kadar üzülmeyin evlilik çok ta mükemmel birsey herkes 20 yasına basınca artık evlenmelı yok Allah beni sevmiyormu cok cocukca herkesın kaderınde bu olayın vaktı saatı vardır misal nişanlısınız hersey yolunda bile olsa o vakit saat gelmedıkce olay gercekleşmez müsterih olun kadere inanın maşum imanın şartlarından biridir ve bunlardan birini bile şüpheye düşürmek imanı eksiltir.

 4. Derya dedi ki:

  Hocam nişanlanıp ayrılmak kader mi ayrılmak Allah’tan mı geliyor neden ben ayrılıyorum herkes evleniyo onlar niye ayrılmıyor da hayırlı da bana hayırsız?

BİR YORUM YAZ